Projekcia montovanej haly

Máme mnohoročné skúsenosti v oblasti projekcie montovaných hál pre priemyselné a komerčné účely. Zrealizovali sme tisíce projektov, vďaka ktorým sa nám podarilo presvedčiť investorov a projektantov o našich schopnostiach, kompetentnosti a spoľahlivosti.

Naše včasné zapojenie do projektov nám umožňuje ponúknuť investorom a projektantom naše Know-how, a tým aj spoločne nájsť optimálne riešenie.

Prvým a kľúčovým krokom pri realizácii stavebného diela je jeho projekcia.

Projekcia montovanej haly

Ako prebieha projekcia montovanej haly

Už pri prvom návrhu konštrukcie je potrebné optimálnym spôsobom navrhnúť statickú schému danej stavby.

 

Návrh hornej a spodnej časti stavby

Náš odborný tím Vám optimálne navrhne nielen hornú, ale rovnako aj spodnú časť monovanej haly.

Náš systém PEM je založený na kopírovaní priebehu ohybových momentov v danej konštrukcii, čo umožňuje ušetriť až 30% materiálu oproti klasickej konštrukcii z valcovaných profilov.

 

Kotevný plán montovanej haly

Následne sa nakreslí kotevný plán, ktorým sa snažíme konštrukciu založiť čo najpresnejšie.

Používame systém vlastných kotevných garnitúr, ktoré sa zabetónujú do pätky základovej konštrukcie.

Následne konštrukciu nakreslia naši konštruktéri, ktorí systémovými riešeniami odbúrajú časté projekčné chyby. Takéto chyby zvyčajne robia kancelárie, ktoré nemajú skúsenosť s projektovaním oceľových stavieb.

Opláštenie montovanej haly

Jednou z najpodstatnejších častí konštruovania oceľovej haly je jej opláštenie. Vo firme si opláštenie a prislúchajúce detaily projektujeme sami, pričom správnym výberom materiálu vieme zamedziť častým problémom.

 

Základy stavby 

Osobitnou a rovnako podstatnou časťou stavby montovanej haly sú jej základy. Vo firme máme skúsených betonárov, ktorí tým, že poznajú hornú časť haly, vedia optimálne navrhnúť správny typ zakladania (pásy, pätky, mikropiloty, piloty).

V praxi sa často stretávam s otázkou investora „prečo sú tieto pätky takéto veľké?“ Nie každý statik má totižto skúsenosti s navrhovaním základových konštrukcií, preto sa často uchyľuje k zbytočným rezervám, čím zbytočne navyšuje cenu spodnej stavby.

Názor v zmysle „radšej nech je pätka taká veľká, aby preniesla to zaťaženie“ neobstojí, keďže konštrukcia takúto pätku nepotrebuje.

My dáme konštrukcii len to, čo v skutočnosti potrebuje, čím šetríme budúce náklady investora.

Plánujete výstavbu montovanej haly?

Výber partnera na výstavbu a s ním aj technológiu, materiály a kvalitu výstavby nepodceňujte.

Výberom správneho parnera ušetríte nemalé finančné prostriedky a čas. Poradíme Vám na čo dať pozor pri výbere partnera a posudzovaní cenových ponúk.

Prečítajte si náš článok Na čo dbať pri výbere oceľovej montovanej haly.

Spoločnosť PEM – Haly Vám ponúka spoluprácu už pri prvom návrhu optimálneho nosného systému oceľovej montovanej haly a následne Vám vie pomôcť pri získaní stavebného povolenia v časti statiky haly. Po získaní stavebného povolenia Vám náš odborný tím vie vypracovať aj realizačný projekt zakladania stavby a týmto spôsobom Vám vieme ušetriť finančné prostriedky pri projektovaní a realizácii základových konštrukcií stavby.

V prípade záujmu neváhajte vyplniť náš kontaktný formulár, prípadne si priamo namodelujte svoju halu v našom 3D konfigurátore.

Želáme Vám veľa úspechov pri realizovaní Vašich stavebných zámerov!

od 600 m2
Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR
test