Montované haly

Spoločnosť PEM Buildings stavia montované haly už od roku 1976. Máme za sebou stovky úspešných projektov a spokojných klientov. S dôverou sa na nás obracajú projetanti a investori. Pozrite si naše referencie a priebeh výstavby hál na Slovensku.

Montované haly od PEM Buildings

Máme jedinečný patentovaný systém výstavby, ktorý zaručuje presnú a rýchlu montáž s maximálnym dôrazom na kvalitu a prevedenie. Vďaka nášmu systému dokážeme garantovať dodržanie termínu aj ceny.

Jeden systém montovaných hál, nekonečné možnosti využitia

Vďaka flexibilnému konštrukčnému riešeniu nachádzajú naše haly uplatnenie v mnohých odvetviach. Vnútorné procesy určujú požiadavky na rôzne priemyselné a prevádzkové budovy.

My v PEM sme sa počas štyroch desaťročí naučili zohľadniť a splniť tieto individuálne požiadavky za veľmi výhodnú cenu.

Našim klientom ponúkame projekty v rôznych oblastiach. Montované haly PEM podľa využitia:

Ušijeme Vám montovanú halu na mieru

Aj keď máme jeden systém výstavby, každá naša montovaná hala je jedinečná. Či už potrebujete poľnohospodársku halu jednoduchej konštrukcie, izolovaný vykurovaný viacpodlažný sklad s niekoľkými logistickými bránami, administratívnu budovu s komfortnými a funkčnými kancelárskymi priestormi, či reprezentatívny autosalón, sme pripravení ušiť halu presne podľa Vašich predstáv.

Každá naša hala, nie len, že spĺňa rôznorodé požiadavky na funkčnosť, je aj jedinečná svojim vzhľadom. Je to Vaša hala a sme pripravení postaviť ju podľa Vašich predstáv.

Ukážka rôzneho vzhľadu montovaných hál

Vhodné opláštenie montovanej haly

Ťiež pri záverečnej fáze Vašich stavieb Vám pomôže spoločnosť PEM Buildings, pri výbere vhodných materiálov. Výber materiálu a druhu opláštenia montovaných hál vychádza z požiadaviek na funkčnosť haly a jej finálny vzhľad. Náš systém ponúka rozmanité možnosti pre strešný aj stenový plášť haly. 

Oplaštenie montovanej haly

Stenový plášť:

 • Dvojvrstvová stenová konštrukcia s vloženou tepelnou izoláciou
 • Sendvičové panely s PU – izolačnou penou alebo minerálnou vlnou, horizontálne alebo vertikálne uložené (s viditeľným alebo skrytým pripevnením, sínusová vlna alebo mikroprofilácia).
 • Kazetové steny s tepelnou izoláciou a vonkajšou vrstvou, trapez – alebo sínusová vlna horizontálne alebo vertikálne uložená (hladké vnútorné ukončenie, uloženie bez stenových paždíkov do vzdialeností väzníkov cca. 10 m).
 • Pórobetón s úplnou tepelnou izoláciou.

Strešný plášť:

 • Jednovrstvová krytina z trapézového plechu (doplnená o anti-kondenzačný náter)
 • Podvesená tepelná izolácia
 • Dvojvrstvová krytina z trapézového plechu s vloženou tepelnou izoláciou
 • Sendvičové panely s PU – izolačnou penou alebo minerálnou vlnou
 • Drážkované (falcované) strechy
 • Fóliové strechy

Nadstavby ktoré robia montované haly jedinečné

Žeriavové a schodiskové systémy a prístrešky

sú nevyhnutnou súčasťou úspešnej novej výstavby haly sú vstavané prvky. Spoločnosť PEM plánuje a implementuje tieto služby spolu s veľkým počtom inovatívnych a kvalitných partnerských spoločností. Je dôležité, aby jednotlivé komponenty zodpovedali konštrukcii haly a boli vzájomne koordinované z hľadiska stavebnej fyziky, požiarnej ochrany a funkčnosti.

Strešné svetlíky a kupoly

Prirodzené osvetlenie cez povrch strechy je najefektívnejším spôsobom, ako zásobiť Vašu oceľovú halu denným svetlom. K tomu môže slúžiť pásový svetlík, ktorý je uložený pozdĺž hrebeňa alebo od hrebeňa po odkvap. Do pásového svetlíka je možné integrovať požiarne klapky (podľa správy o požiarnej ochrane), ktoré je možné použiť aj k dennému vetraniu a odvetraniu.

Ako alternatíva alebo doplnenie slúžia kupolové svetlíky, ktoré halu presvetlia bodovo. Bodové svetlíky v hale môžu byť vybavené aj klapkami na odvod dymu s ventilačnou funkciou.

Brány, dvere montovaných hál

Brány a dvere

Veľkosť a tvar halových brán a dverí závisí od parametrov ako sú frekvencia otvárania, poloha v objekte, požiadavky na protipožiarnu odolnosť alebo svetelnú priepustnosť. S ohľadom na tieto požiadavky navrhujeme optimálne riešenie či už sekčných, rolovacích, posuvných alebo protipožiarnych brán.

Okná montovanej haly

Okná

Pri oknách a presvetľovacích pásoch ponúkajú výrobcovia rozmanité materiály, svetelnú priepustnosť a funkcie,od polykarbónových neizolovaných zasklení, cez plastové alebo hliníkové okná až po konštrukcie so stĺpikmi a priečnikmi pre veľkoplošné zasklenie, či presvetľovacie pásy s čírim alebo profilovaným sklom, alebo polykarbónovým zasklením.

Oceľová konštrukcia je sdrcom našej / Vašej montovanej haly.

Po zvolení vhodného opláštenia stien a strechy nasleduje projektovanie výrobnej dokumentácie oceľovej konštrukcie a jej následné zaslanie do výroby. Priamo od výrobcu oceľovej konštrukcie budú “just in time“ rovno na stavbu dodávané jednotlivé dielce. Montáž oceľovej konštrukcie vykonajú zamestnanci PEM priamo na stavbe.

Výhody oceľovej konštrukcie montovanej haly:

Používanie ocele v oblasti priemyselných a prevádzkových budov slávi úspech už viac ako 50 rokov a to hlavne vďaka:

 • rýchlej výrobe
 • rýchlej montáži vďaka vysokej predpríprave
 • ľahkej údržbe
 • štíhlemu dizajnu

Voľba optimálneho nosného systému zaručuje z hľadiska funkčnosti ale aj hospodárnosti to najlepšie riešenie. Prečítajte si viac o nosnej konštrukcii oceľovej haly.

PLÁNUJETE VÝSTAVBU MONTOVANEJ HALY?

Výber partnera na výstavbu a s ním aj technológiu, materiály a kvalitu výstavby nepodceňujte.

Výberom správneho parnera ušetríte nemalé finančné prostriedky a čas. Poradíme Vám na čo dať pozor pri výbere partnera a posudzovaní cenových ponúk.

Prečítajte si náš článok Na čo dbať pri výbere oceľovej montovanej haly.

Spoločnosť PEM – Haly Vám ponúka spoluprácu už pri prvom návrhu optimálneho nosného systému oceľovej montovanej haly a následne Vám vie pomôcť pri získaní stavebného povolenia v časti statiky haly. Po získaní stavebného povolenia Vám náš odborný tím vie vypracovať aj realizačný projekt zakladania stavby a týmto spôsobom Vám vieme ušetriť finančné prostriedky pri projektovaní a realizácii základových konštrukcií stavby.

V prípade záujmu neváhajte vyplniť náš kontaktný formulár, prípadne si priamo namodelujte svoju halu v našom 3D konfigurátore.

Želáme Vám veľa úspechov pri realizovaní Vašich stavebných zámerov!

 

od 600 m2
Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR
test