Často kladené otázky

Spoločnosť PEM Buildings stavia montované haly už viac ako 46 rokov. Máme za sebou stovky úspešných projektov a spokojných klientov. S dôverou sa na nás obracajú projetanti a investori. Pozrite si naše referencie a priebeh výstavby hál na Slovensku.

Výstavba montovanej haly je pre väčšinu investorov veľký projekt s ktorým nemajú vopred skúsenosti. Pred jeho začatím sa preto vynára veľa otázok. Prinášame Vám odpovede na tie najčastejšie.

 

Časté otázky k téme výstavby hál

 

Kedy bude moja hala dodaná?

Dodáme vašu oceľovú halu v dodacej lehote od 10 do 14 týždňov.

 

Ako dlho trvá výstavba, kým je hala dokončená?

Čas potrebný na výstavbu haly závisí od jej prevedenia a veľkosti. Ako normatívna hodnota pre oceľovú halu od horného okraja základov sa počíta 5 až 8 týždňov na 1 000 m².

 

Je v ponuke aj podlahová doska?

Podlahová doska je v ponuke podľa želania iba pri generálnych dodávkach od PEM.

 

Ktorý typ haly je najekonomickejší? (Sedlová alebo pultová strecha, fóliová alebo panelová strecha, ...)

Panelová strecha:
Panelová strecha je v zásade cenovo najvýhodnejší variant bez ohľadu na to, či sa použije sedlová alebo pultová strecha. Toto prevedenie je vhodné pre sklady a výrobné haly, ktoré nemajú špeciálne požiadavky na architektúru a požiarnu ochranu.

Fóliová strecha:
Veľkoplošné haly sú zväčša v prevedení s fóliovými strechami. Vyhnete sa tak vnútorným odkvapom a pokryjete veľmi vysoký štandard kvality. Používame iba výrobky od známych výrobcov, spracovanie vykonávajú naši fólioví špecialisti. V spojení so Zmluvou o údržbe Vám poskytujeme 10-ročnú záruku. V porovnaní s panelovými strechami je potrebné počítať s príplatkom od 20,00 do 35,00 EUR / m².

 

Koľko stojí m2 štandardnej haly?

Závisí to od mnohých parametrov:

- Miesto stavby (zaťaženie snehom)
- Dodatočné zaťaženie (fotovoltaika, halový žeriav)
- Rozpätie rámov (šírka haly)
- Prevedenie strešného a stenového opláštenia (zateplené / nezateplené)
- Vstavané prvky (dvere, brány, svetlíky, halový žeriav atď.)

V závislosti na konfigurácii oceľovej haly sa investičné náklady od horného okraja základov pohybujú od 160,00 do 450,00 EUR / m²

 

Kde môžem vidieť oceľovú halu od PEM?

V priebehu 46 rokov spoločnosť PEM postavila viac ako 3 000 priemyselných a obchodných budov. Vo vašom okolí určite nájdete oceľovú halu PEM zodpovedajúcu Vašim požiadavkam. Ak máte záujem, radi vás poinformujeme o referenciách vo Vašom okolí a radi Vás nimi budeme sprevádzať. Referencie z výstavby hál realizovaných na Slovesku si môžete pozrieť TU

 

Na Vaše haly poskytujete zľavu. Na čo konkrétne a po akú dobu?

Naši zákazníci sa pri stavbe haly môžu samozrejme spoľahnúť na zákonné záručné doby (Nemecko 3 roky, Rakúsko 4 roky). Na fóliové strechy ponúkame dodatočnú 10ročnú záruku v spojení so Zmluvou o údržbe.

 

Od akej výmery v m2 staviate haly?

Považujeme sa za špecialistu na oceľové haly a kvalitného partnera pre oceľové a systémové haly s podlahovou plochou približne od 500 m².

 

Dokážete mi zaručiť pevnú cenu pre moju oceľovú halu?

Áno, ako Váš spoľahlivý stavebný partner je pre nás dôležité, aby ste sa mohli spoľahnúť na dohodnutý rozpočet stavby. Už pri cenovej ponuke berieme do úvahy okrem konštrukčných prvkov haly aj všetky cenovo relevantné položky (zdvíhacie zariadenia, bezpečnostné zariadenia, likvidácia odpadu atď.), ktoré sú potrebné pre kvalitné a normám vyhovujúce plánovanie, výrobu a montáž vašej oceľovej haly. Po objasnení všetkých detailov o realizácii a rozsahu novej haly, garantujeme prostredníctvom paušálnej pevnej ceny, že zákazníkovi nevzniknú žiadne neočakávané ďalšie náklady.

 

Spoločnosť PEM – Haly Vám ponúka spoluprácu už pri prvom návrhu optimálneho nosného systému oceľovej montovanej haly a následne Vám vie pomôcť pri získaní stavebného povolenia v časti statiky haly. Po získaní stavebného povolenia Vám náš odborný tím vie vypracovať aj realizačný projekt zakladania stavby a týmto spôsobom Vám vieme ušetriť finančné prostriedky pri projektovaní a realizácii základových konštrukcií stavby.

V prípade záujmu neváhajte vyplniť náš kontaktný formulár, prípadne si priamo namodelujte svoju halu v našom 3D konfigurátore.

Želáme Vám veľa úspechov pri realizovaní Vašich stavebných zámerov!