Oceľové haly na mieru

Spoločnosť PEM Buildings má mnohoročné skúsenosti v oblasti novostavieb a rekonštrukcií oceľových hál pre priemyselné a komerčné účely. Zrealizovali sme tisíce projektov, vďaka ktorým sa nám podarilo presvedčiť investorov a projektantov o našich schopnostiach, kompetentnosti a spoľahlivosti.

Naše včasné zapojenie do projektov nám umožňuje ponúknuť investorom a projektantom naše Know-how, a tým aj spoločne nájsť optimálne riešenie.

Vo všeobecnosti naša práca začína od hornej hrany základových konštrukcií. V prípade potreby sme k dispozícii aj ako skúsený a spoľahlivý generálny dodávateľ, t.j. ponúkame komplexné riešenia stavby.

Radi Vám vypracujeme cenovú ponuku na základe vašich individuálnych požiadaviek. Prosím, vyplnte náš dopytový formulár, ktorý zahŕňa vaše požiadavky na projekt, alebo nás kontaktujte telefonicky alebo cez E-Mail.

Ďalšie informácie o halových stavbách nájdete v priečinku Produkty – galéria – referencie.

Oceľ, ideálny stavebný materiál.

Oceľ je mimoriadne pružný, trvácny a čistý stavebný materiál. Ponúka Vám množstvo výhod, ako napríklad vysokú hospodárnosť vďaka životnosti, ale aj jednoduchú montáž, demontáž a možnosť rozšírenia.

PEM Buildings používa na stavbu oceľových hál iba tie najkvalitnejšie materiály, ktoré zodpovedajú najnovším normám. Kompletné žiarové zinkovanie oceľových konštrukcií haly PEM zabraňuje poškodeniu koróziou. Oceľové haly PEM presviedčajú dlhou životnosťou.

Výhody oceľových hál PEM

Používanie ocele pri stavbe hál je úspešným príbehom už viac ako 50 rokov, a to hlavne z nasledujúcich dôvodov:

 • O 30% lacnejšie nákupy s rovnakou životnosťou
 • Krátka doba výroby a rýchla montáž vďaka vysokej prefabrikácii
 • Nízke náklady na údržbu
 • Štíhly dizajn

Naše služby pre Vaše oceľové haly PEM

Na základe Vašich individuálnych požiadaviek na použitie a potrebných rozmerov naši skúsení PEM-odborníci naplánujú Vašu oceľovú halu a staticky ju vypočítajú na základe požiadaviek Vášho stavebného pozemku.

Po objasnení strešných a stenových systémov vypracujeme výkresy oceľových konštrukcií, ktoré posunieme do výroby. Jednotlivé oceľové komponenty sú dodávané na stavbu „just in time“ priamo z výroby. Montáž vykonávajú zamestnanci PEM priamo na mieste.

Ako realizujeme oceľové haly

Vypracujeme vám optimálne riešenie budovy s ohľadom na funkčné, vizuálne a ekonomické požiadavky. Voľba nosného systému, opláštenia budovy, brán, dverí a okien je idividuálna pre každý projekt.

Na čo si dať pozor pri výbere dodávateľa a na čo sa v zadaní podkladov na cenovú ponuku sústrediť Vám pomôže náš článok Na čo dbať pri výbere oceľovej montovanej haly

1. Nosný systém oceľových hál

Voľba optimálneho nosného systému zaručuje z hľadiska funkčnosti ale aj hospodárnosti to najlepšie riešenie.

Nosná konštrukcia - či už zvárané profily s premenlivým prierezom, priehradové konštrukcie, SIN-nosníky s vlnitou stenou, valcované oceľové profily alebo železobetónové stĺpy s vrstvenými drevenými trámami - významne ovplyvňuje vzhľad haly. Vhodnosť, toho ktorého nosného systému, je ovplyvnená mnohými faktormi:

 • Rozpätie
 • Výška stavby
 • Vlastnosti podkladnej pôdy
 • Spôsob zakladania
 • Zaťaženie snehom
 • Rozostupy nosných rámov
 • Príslušenstvo (žeriavová dráha atď.)

Ukážky nosného systému

2. Opláštenie (strecha, steny) oceľovej haly

Aj pri záverečnej fáze Vašich stavieb Vám pomôžeme pri výbere vhodných materiálov.

Stenový plášť oceľovej haly

Stenový plášť:

 • Dvojvrstvová stenová konštrukcia s vloženou tepelnou izoláciou
 • Sendvičové panely s PU – izolačnou penou alebo minerálnou vlnou, horizontálne alebo vertikálne uložené (s viditeľným alebo skrytým pripevnením, sínusová vlna alebo mikroprofilácia).
 • Kazetové steny s tepelnou izoláciou a vonkajšou vrstvou, trapez – alebo sínusová vlna horizontálne alebo vertikálne uložená (hladké vnútorné ukončenie, uloženie bez stenových paždíkov do vzdialeností väzníkov cca. 10 m).
 • Pórobetón s úplnou tepelnou izoláciou.

 

Strešný plášť:

 • Jednovrstvová krytina z trapézového plechu (doplnená o anti-kondenzačný náter)
 • Podvesená tepelná izolácia
 • Dvojvrstvová krytina z trapézového plechu s vloženou tepelnou izoláciou
 • Sendvičové panely s PU – izolačnou penou alebo minerálnou vlnou
 • Drážkované (falcované) strechy
 • Fóliové strechy

 

3. Brány, dvere a okná pre oceľové haly

Funkčnosť a vzhľad oceľovej montovanej haly je dôležitý.

Oceľové haly - Brány a dvere

Brány, dvere

Veľkosť a tvar halových brán a dverí závisí od parametrov ako sú frekvencia otvárania, poloha v objekte, požiadavky na protipožiarnu odolnosť alebo svetelnú priepustnosť. S ohľadom na tieto požiadavky navrhujeme optimálne riešenie či už sekčných, rolovacích, posuvných alebo protipožiarnych brán.

Oceľové haly - Okná

Okná

Pri oknách a presvetľovacích pásoch ponúkajú výrobcovia rozmanité materiály, svetelnú priepustnosť a funkcie,od polykarbónových neizolovaných zasklení, cez plastové alebo hliníkové okná až po konštrukcie so stĺpikmi a priečnikmi pre veľkoplošné zasklenie, či presvetľovacie pásy s čírim alebo profilovaným sklom, alebo polykarbónovým zasklením.

4. Nadstavby, príslušenstvo

Podľa individuálnych požiadaviek.

Nadstavby oceľovej haly

Nadstavby

Žeriavové a schodiskové systémy a prístrešky

sú nevyhnutnou súčasťou úspešnej novej výstavby haly sú vstavané prvky. Spoločnosť PEM plánuje a implementuje tieto služby spolu s veľkým počtom inovatívnych a kvalitných partnerských spoločností. Je dôležité, aby jednotlivé komponenty zodpovedali konštrukcii haly a boli vzájomne koordinované z hľadiska stavebnej fyziky, požiarnej ochrany a funkčnosti.

Príslušenstvo oceľovej haly

Príslušenstvo

Strešné svetlíky a kupoly

Prirodzené osvetlenie cez povrch strechy je najefektívnejším spôsobom, ako zásobiť Vašu oceľovú halu denným svetlom. K tomu môže slúžiť pásový svetlík, ktorý je uložený pozdĺž hrebeňa alebo od hrebeňa po odkvap. Do pásového svetlíka je možné integrovať požiarne klapky (podľa správy o požiarnej ochrane), ktoré je možné použiť aj k dennému vetraniu a odvetraniu.

Ako alternatíva alebo doplnenie slúžia kupolové svetlíky, ktoré halu presvetlia bodovo. Bodové svetlíky v hale môžu byť vybavené aj klapkami na odvod dymu s ventilačnou funkciou.

5. Funkčné oceľové konštrukcie

Podľa individuálnych požiadaviek navrhujeme aj oceľové plošiny, konštrukcie pre osadenie rôznych zariadení, stožiarové konštrukcie, potrubné mosty atď.

Ďalšie detaily možnosti prevedenia sú zhrnuté v našom produktovom letáku (prospekt Galerie).

 

Ak Vás naša ponuka zaujala, kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára. Radi Vám vypracujeme cenovú ponuku podľa Vašich požiadaviek.

od 600 m2
Súhlasím so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením GDPR
test