Zimný štadión vo Svidníku

Zimný štadión vo Svidníku

Zimný štadión vo Svidníku

Po úspechu vo verejnom obstarávaní sme v októbri 2021 získali zákazku na výstavbu zimného štadióna vo Svidníku. Išlo o výstavbu haly nad už existujúcim klziskom, teda cieľom výstavby tejto haly bolo sprístupniť hokej či korčuľovanie ľudom z mesta a širšieho okolia po celý rok a nielen v zimných mesiacoch, ako tomu bolo doposiaľ. Prvé práce na stavbe boli zahájené v októbri 2021 a hotové dielo sme mestu úspešne odovzdali v júli 2022. Je pre nás veľkou cťou, že práve naša spoločnosť mala možnosť podieľať sa na výstavbe ďalšieho zimného štadióna, ktorých máme na Slovensku stále veľmi málo.

 

Mesto Svidník tak za 9 mesiacov získalo plnohodnotný zimný štadión s kompletným zázemím pre ľadový hokej v podobe striedačiek, šatní, tribúny pre 136 ľudí, úsporným LED osvetlením, parkovacími miestami pre 55 áut vrátane pozdĺžneho státia pre 2 autobusy.

 

Zimný štadiń bol slávnostne otvorený za účasti Mira Šatana

Zimný štadiń bol otvorený a odovzdaný verejnosti do užívania 22.10.  Hala bola slávnostne otvorená za účasti prezidenta SZĽH Miroslava Šatana. Mesto Svidník pripravilo bohatý program. Mohli sme si pozrieť zápas žiakov 5. ročníka medzi Bardejovom a Michalovcami, ukážku korčuliarskeho programu SZĽH, vystúpenie krasokorčuliarky, program pre deti v podaní speváčky UsmievAnky, … Otvorenie zimného štadióna sa tešilo veľkej popularite.

Veľmi sa tešíme, že aj vo Svidníku si deti zo základných a materských škôl môžu vyskúšať prvé kroky na ľade počas celého roka.